Nie masz jeszcze konta?

Strona główna z prawa administracyjnego Kazus: Pismo do urzędu jaka reakcja?
Kazus: Pismo do urzędu jaka reakcja? Drukuj Email
Dodany przez martswi7   
piątek, 08 grudnia 2017 20:00

Do prezydenta miasta wpłynęło pismo, z którego wynikało, że Antoni R., mieszkaniec tego miasta, ubiega się o pomoc finansową. Z pisma nie wynikało jednak on, jakie świadczenie stara się w rzeczywistości Antoni R., pismo nie było również podpisane.

 

Decyzją z 10 lutego roku prezydent miasta odmówił Antoniemu R. przyznania dodatku mieszkaniowego. W uzasadnieniu decyzji podano, że wprawdzie z pisma Antoniego R. nie wynika dokładnie, o jakie świadczenie wnioskuje, jednak organ uznał, że wnioskodawcy prawdopodobnie chodziło o uzyskanie właśnie tej formy pomocy finansowej. Antoni R. złożył pismo zatytułowane „Apelacja”, z którego wynikało, że jest niezadowolony z tej decyzji, gdyż chciał uzyskać zapomogę z tytułu urodzenia dziecka, a nie dodatek mieszkaniowy. „Apelacja” nie była podpisana.

 

 

 

Pytania:

 

1. Czy w sytuacji, gdy z podania złożonego przez stronę nie wynika jednoznacznie, czego domaga się ona od organu administracji publicznej, w gestii organu leży wybór któregoś z uregulowanych w przepisach prawa świadczeń i prowadzenie postępowania stosownie do takiego ujęcia przedmiotu postępowania?

 

2. Co powinien zrobić organ w sytuacji, gdy złożone podanie nie zawiera podpisu?

 

3. Czy dla oceny podania złożonego w reakcji na doręczenie stronie decyzję organu I instancji ma znaczenie fakt, że strona zatytułowała je „Apelacja”?

 


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Zalecamy używanie Mozilla Firefox przy przeglądaniu portalu.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010. Właścicielem portalu jest firma COMVIDEO Palczewska Krystyna
Portal należy do grupy przypadki.edu.pl

Designed by Templatka.pl