Nie masz jeszcze konta?

Strona główna z prawa administracyjnego Kazus: Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji
Kazus: Postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji Drukuj Email
Dodany przez paula123   
piątek, 19 stycznia 2018 20:11

Decyzją z dnia 15 listopada 2016 r. Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Olsztynie utrzymał w mocy decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Ełku z dnia 14 września 2016 r. nakazującą Aldonie Kręcisz rozbiórkę domku letniskowego usytuowanego na działce nr 152/4, obręb Grąd, gmina Miłki.

W dniu 30 listopada 2016 r. Aldona Kręcisz wniosła skargę na powyższą decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie żądając uchylenia decyzji organów obu instancji oraz zasądzenia kosztów postępowania.

Wnioskiem z dnia 6 grudnia 2016 r. Aldona Kręcisz zwróciła się do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego o stwierdzenie nieważności decyzji Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Olsztynie z dnia 15 listopada 2016 r. wskazując na wydanie jej z rażącym naruszeniem prawa.

 

  1. Czy przedmiotem badania sądu administracyjnego na skutek wniesienia skargi na decyzję wydaną w trybie zwykłym są przesłanki stwierdzenia nieważności decyzji wymienione w art. 156 k.p.a.?
  2. Czy sąd administracyjny jest związany wnioskiem skarżącej o uchylenie decyzji organów obu instancji?
  3. Czy wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji został wniesiony do organu właściwego?
  4. Czy dopuszczalne jest złożenie wniosku o stwierdzenie nieważności decyzji po wniesieniu skargi na tą decyzję do sądu administracyjnego?
  5. Czy wniesienie skargi na decyzję w opisanym stanie faktycznym stanowi zagadnienie wstępne, o którym mowa w art. 97 § 1 pkt 4 k.p.a.
  6. Jaki wpływ na rozstrzygnięcie organu właściwego do stwierdzenia nieważności decyzji ma prawomocny wyrok sądu administracyjnego wydany na skutek skargi na tą decyzję?

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Zalecamy używanie Mozilla Firefox przy przeglądaniu portalu.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010. Właścicielem portalu jest firma COMVIDEO Palczewska Krystyna
Portal należy do grupy przypadki.edu.pl

Designed by Templatka.pl