Nie masz jeszcze konta?

Strona główna z prawa administracyjnego Kazus: Brak zgody na budowę
Kazus: Brak zgody na budowę Drukuj Email
Dodany przez Joanna, środa, 21 listopada 2012 11:33

Stan faktyczny:

Prezydent Miasta Lublin na wniosek Pawła Jarosza decyzją z dnia 22 września 2012 r., Nr PK-12/12, na podstawie art. 34 ust. 4 oraz art. 35 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia na budowę dla inwestycji polegającej na budowie budynku, w którym prowadzone będą usługi przedpogrzebowe oraz usługi żałobne całodobowe na terenie działki oznaczonej numerem geodezyjnym 123/1, która stanowi własność Pawła Jarosza.  Przedmiotowa decyzja została doręczona Pawłowi Jaroszowi w dniu 1 października 2012 r., natomiast nie została doręczona Markowi Kowalskiemu, który jest właścicielem nieruchomości oznaczonej numerem geodezyjnym 123/2, a graniczącej z w/w działką oznaczoną numerem geodezyjnym 123/1. Marek Kowalski od 20 lat zamieszkuje samotnie na nieruchomości 123/2 w domu jednorodzinnym. Marek Kowalski w rozmowie z sąsiadem Pawłem Jaroszem dowiedział się o przedmiotowej decyzji i w dniu 10 października 2012 r. wniósł od niej skutecznie odwołanie do Wojewody Lubelskiego za pośrednictwem Prezydenta Miasta Lublin. Wojewoda Lubelski nie uznał jednak racji Marka Kowalskiego i w dniu 30 października 2012 r. wydał decyzję Nr WM-5/12 utrzymująca w mocy decyzję Prezydenta Miasta Lublin. Decyzja Wojewody została doręczona Pawłowi Jaroszowi w dniu 3 listopada 2012 r.

Niestety Marek Kowalski w dniu 25 października 2012 r. podczas libacji alkoholowej złamał lewą nogę w trzech miejscach i od tego dnia do 20 grudnia 2012 r. przebywał w szpitalu. Doręczający w dniu 3 listopada 2012 r. decyzję Markowi Kowalskiemu listonosz nie zastał go w domu, w związku z czym pozostawił w jego skrzynce awizo z informacją, iż przesyłkę można odebrać w ciągu 7 dni w Urzędzie Pocztowym nr 7. Po 7 dniach listonosz podjął kolejną próbę doręczenia przesyłki Markowi Kowalskiemu, lecz znowu bezskutecznie, wobec czego pozostawił awizo powtórne z adnotację iż w ciągu 7 dni można odebrać przesyłkę w Urzędzie Pocztowym nr 7. W związku z powyższym przesyłka pozostawiona była w urzędzie pocztowym przez okres 14 dni i po upływie tego terminu decyzja została odesłana do Wojewody z adnotacją, iż przesyłki nie podjęto w terminie.

Marek Kowalski po wyjściu ze szpitala ze zgrozą zaobserwował, iż Paweł Jarosz rozpoczął przygotowania do budowy budynku, w którym prowadzone będą usługi przedpogrzebowe oraz usługi żałobne całodobowe. Zapytał jednak Ciebie co ma zrobić, czy napisać skargę do WSA w Lublinie, czy może musi dokonać jeszcze innej czynności?? Postanowiłeś pomóc Markowi .

Problem:

Należy napisać pismo procesowe w imieniu które pozwoli wnieść skargę Markowi Kowalskiemu do WSA w Lublinie na wyżej wymienioną decyzjię Wojewody Lubelskiego. Upewniając się że pismo to będzie spełniać wszystkie warunki przewidziane przepisami prawa, by mogło wywołać określony skutek.


 

Komentarze   

 
#1 Paweł 2012-12-04 12:20
Witam! Szukam podpowiedzi na ten kazus. Proszę o rozwiązanie! Moja osobista sytuacja jest niemal identyczna, potrzebuje pomocy od strony prawnej.

kontakt:
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Zalecamy używanie Mozilla Firefox przy przeglądaniu portalu.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010. Właścicielem portalu jest firma COMVIDEO Palczewska Krystyna
Portal należy do grupy przypadki.edu.pl

Designed by Templatka.pl