Nie masz jeszcze konta?

Kazus: Prawo Handlowe Drukuj Email
Dodany przez Kiolmic   
środa, 17 stycznia 2018 09:36

¾ uchwała Sądu Najwyższego z dnia 1 marca 2007 roku (sygn. akt III CZP 94/06)¾ art. 12 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym ¾ art. 249-254 Kodeksu spółek handlowych Wskazówki: 
2. Czy na podstawie wniosku złożonego przez Janusza Dąbrowskiego sąd rejestrowy wykreśli go z KRS? Jeżeli nie – jakie możliwości działania przysługują Januszowi Dąbrowskiemu?

1. Jakie powinno być orzeczenie sądu w sprawie zaskarżenia uchwały odwołującej Janusza Dąbrowskiego z zarządu? Ponadto spółka przez okres kolejnych kilku miesięcy nie złożyła wniosku o wykreślenie Janusza Dąbrowskiego z Krajowego Rejestru Sądowego. Ta sytuacja również mu nie odpowiadała, albowiem z art. 299 Kodeksu spółek handlowych wynika daleko idąca odpowiedzialność członków zarządu w spółce z o.o., w rezultacie czego kontrahenci spółki mogli np. próbować go pozywać o zapłatę zobowiązań spółki. W związku z tym złożył on również wniosek o wykreślenie go z Krajowego Rejestru Sądowego. Janusz Dąbrowski był członkiem Zarządu spółki AXC Electronic Media Poland sp. z o.o. Wskutek konfliktu z większościowym udziałowcem spółki, w dniu 25 maja 2012 roku został odwołany z tej funkcji przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki. Okoliczność ta była mu bardzo nie na rękę, ponieważ był on również mniejszościowym wspólnikiem spółki, a fakt zasiadania w zarządzie dawał mu bieżący wpływ na funkcjonowanie spółki oraz możliwość kontrolowania jej działań. W związku z tym zaskarżył uchwałę odwołującą go z zarządu. 8. [legitymacja odwołanego członka zarządu do zaskarżania uchwał] 
KAZUS – WYBRANE ZAGADNIENIA PRAWA HANDLOWEGO 1 / 1


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Zalecamy używanie Mozilla Firefox przy przeglądaniu portalu.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010. Właścicielem portalu jest firma COMVIDEO Palczewska Krystyna
Portal należy do grupy przypadki.edu.pl

Designed by Templatka.pl