Nie masz jeszcze konta?

Strona główna z prawa pracy Do rozwiązania Kazus: Umowa na okres próbny a ciąża
Kazus: Umowa na okres próbny a ciąża Drukuj Email
Dodany przez BBeatka67   
środa, 16 stycznia 2013 21:32

 

  1. Fiona była zatrudniona na 3- miesięczny okres próbny w firmie „B”, której właścicielem był Tadeusz Z. Po upływie tych 3 miesięcy umowa nie została przedłużona. Przed rozpoczęciem pracy u Tadeusz Z. Fiona była już w drugim miesiącu ciąży.

Czy w takiej sytuacji umowa o pracę wygasła?

 


 

Komentarze   

 
#1 Ada 2013-01-29 16:42
na podstawie art 22 moze isc do sadu o ustalenie stosunku pracy i w tej sytuacji jesli Fiona jest w ciazy wlasciciel firmy nei moze jej zwolnic. (art 177 )
Cytować
 
 
#2 Basita 2013-02-03 19:08
Przepisy prawa zapewniają szczególną ochronę trwałości stosunku pracy u kobiet w ciąży. Ochronie przed wypowiedzeniem czy rozwiązaniem umowy o pracę w okresie ciąży podlegają kobiety zatrudnione na podstawie umów o pracę, jednakże ochrona ta jest zróżnicowana w zależności od rodzaju umowy o pracę.
Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Po porodzie przysługuje pracownicy prawo do zasiłku macierzyńskiego na czas równy okresowi urlopu macierzyńskiego.
Nie przysługuje jej natomiast prawo do urlopu macierzyńskiego ani też prawo do urlopu wychowawczego, gdyż uprawnienia te uwarunkowane są m.in. pozostawaniem w stosunku pracy.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Zalecamy używanie Mozilla Firefox przy przeglądaniu portalu.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010. Właścicielem portalu jest firma COMVIDEO Palczewska Krystyna
Portal należy do grupy przypadki.edu.pl

Designed by Templatka.pl