Nie masz jeszcze konta?

Strona główna Zasady i regulamin
Zasady i regulamin Drukuj Email

Witaj Drogi Użytkowniku,

znalazłeś się na stronie poświęconej rozwiązywaniu kazusów prawnych. Korzystanie z portalu jest niezmiernie proste i intuicyjne niemniej, poniżej znajdziesz kilka informacji i wskazówek by przyjemnie spędzić tu czas.

  1. Dodawanie kazusów

Dodawanie kazusu odbywa sie przez kliknięcie linku "Dodaj kazus", który można znaleźć w kilku miejscach na stronie. Jego kliknięcie powoduje otwarcie okna dialogowego w którym, kolejno należy wprowadzić: Tytuł, w polu edycyjnym Opis i Pytanie, wybrać Sekcję - kazusy prawne, oraz wybrać Kategorię - odpowiedni dział prawa.
Tytuł to Twoja autorska nazwa kazusu, który zamierzasz umieścić na stronie. Nie ma żadnych reguł co do nazewnictwa - znakomicie, jeśli tytuł choćby w niewielkim stopniu zasugeruje treść kazusu.
W polu edycyjnym umieszczamy treść kazusu. Może ona zająć kilka słów lub kilka zdań. Należy pamiętać, że im krótszy i bardziej konkretny styl, którym się posługujesz, tym większa szansa na uzyskanie rozwiązania. Zachęcamy do formułowania pytań na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedź, jeśli te nie wynikają wprost z treści kazusu. Wprowadzając treść kazusu, można korzystać z wyświetlanych powyżej w menu, narzędzi edycyjnych (formatowanie, wstawiania łączy np. do orzecznictwa), co może ułatwić innym zapoznanie się z treścią kazusu.
Istnieje możliwość wstawienia grafiki.
Wybieramy następnie sekcję - kazusy prawne.
Wybieramy kategorię - właściwy dział prawa, tzn. taki w którym znajduje się podstawa prawna, którą zastosujemy do rozwiązania kazusu.
Autor kazusu ma możliwość edytowania swojego kazusu po jego publikacji.

2. Dodawanie komentarzy-rozwiązań.

Każdy zalogowany użytkownik może proponować rozwiązanie kazusu, który znajduje się na portalu. Kiedy znajdziemy interesujący nas kazus pod jego treścią klikamy opcję "Dodaj komentarz". Można zaproponować rozwiązanie jego części, dyskutować o trafności wcześniejszych propozycji, zadać pytanie autorowi kazusu i wiele innych. Celem, tak powstałego forum, jest znalezienie odpowiedzi na pytania wynikające z kazusu i/lub postawione przez jego autora. Forma podania rozwiązania jest dowolna. Nie wymagamy w żadnym razie "schematów rozwiązywania kazusów", jakkolwiek rozwiązanie (propozycja) musi być konkretne i wskazane by zostało poparte podstawą prawną.

3. Śledzenie kazusów.

Autor kazusu automatycznie otrzymuje powiadomienie o dodaniu komentarza do kazusu jego autorstwa. Inni zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o dodaniu komentarza, do interesującego ich kazusu, po wybraniu opcji "Chce dokonać subskrypcji" (pojawia się ona w momencie gdy pod danym kazusem widnieją już komentarze), lub w momencie dodawania własnego komentarza zaznaczając odpowiednią opcję.

4. Rozwiązywanie testów.

Każdy zalogowany użytkownik może rozwiązać test umieszczony na portalu. Testy są wprowadzane z zachowaniem najwyższej staranności, mimo to nie możemy zagwarantować, że nie pojawią się niezamierzone błedy. Zachęcamy również użytkowników do nadsyłania testów wraz z rozwiązaniami które można zamieścić na portalu. W tym celu prosimy o skorzystanie z adresu mailowego: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Po otrzymaniu wiadomości z testem, redaktorzy zamieszczą go na portalu - wedle uznania autora: pod jego nickiem bądź anonimowo.

5. Profil użytkownika

Stworzenie własnego profilu na portalu (może być to zarówno profil pojedyńczej osoby, jak i grupy osób, np. koła naukowego) umożliwia również tworzenie grupy znajomych. Z poziomu własnego profilu lub przy przeglądaniu profilu innego użytkownika można skorzystać z opcji wysyłania wiadomości prywatnych (telegramów). Zaproś znajomych do rozwiązania Twojego kazusu.


Twórcy tego portalu chcą, aby służył on jak najlepiej jego użytkownikom, dlatego też jesteśmy otwarci na Wasze sugestie, propozycje co do jego funkcjonowania. Celem przekazania nam Waszego zdania korzystajcie z maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Korzystający z portalu akceptują Regulamin.


 
rubytealwaskastandardszerokamalastandardduza

Zalecamy używanie Mozilla Firefox przy przeglądaniu portalu.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2010. Właścicielem portalu jest firma COMVIDEO Palczewska Krystyna
Portal należy do grupy przypadki.edu.pl

Designed by Templatka.pl